;?>

Feed Rss

System Center 2012 Ürünleri için PowerShell Cmdlet Dokümanları

01.15.2014, Makale, System Center Configuration Manager, System Center Data Protection Manager, System Center Operations Manager, by , .

PowerShell benimde son bir kaç aydır ilgi alanımda (Tamam biraz tembellik ettim geçiktim kabul ediyorum 🙂 ) özellikle bir kaç komutla tekrarlı ve uzun sürecek işleri bir kaç dakika içerisinde yapabilmek gerçekten büyük bir konfor.Pek yakında bende PowerShell makalelerimi blogumda yayınlamaya başlayacağım.

System Center 2012 ürünlerinide PowerShell ile yönetmek ve daha hızlı sonuçlar görmek isteyebilirsiniz.Peki bu komutları nereden bulabiliriz diyorsanız aşağıdaki linkten tüm System Center 2012 ürünlerinin (SP1,R2 versiyonları dahil) pdf ve word formatındaki dosyalarını indirebilirsiniz.

Resim’deki linkten MS üzerinden indirebileceğiniz gibi aşağıdaki skydrive adresimden de indirebilirsiniz.

https://skydrive.live.com/?cid=50f9cd364e5bfda1&id=50F9CD364E5BFDA1%21999

Haydi hemen PowerShell ile System Center yönetmeye 🙂

 

scvmm-2012-powershell-logo-high-res-r2

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir