;?>

Feed Rss

System Center 2012 sürümünün piyasa çıkması ile bir çok major değişikliğin olduğunu sizlere blogumdan ve yazılarımın yayınlandığı diğer community’lerden duyurmuştum.En büyük değişikliklerden birisi ürünün lisanslama şeklinin değişmesi ve tüm ürünlerin (SCCM,SCOM,SCORCH,SCDPM,SCSM,SCVMM) suite olarak IT yöneticilerine sunulmasıydı.Bir çok firma artık System Center 2012 ürünlerinin hepsini kurmaya başladı yada tüm ürünleri yapılarına dahil etme planları içerisinde.Durum bu halde olunca akıllara gelen en önemli sorulardan bir tanesi System Center 2012 ürünleri arasındaki entegrasyon.Bu makalemde sizlere bu bilgiyi entegrasyon haritası ile göstermeye çalışacağım.

System Center 2012 ürünleri sanallaştırma yönetiminden, bulut alt yapısı oluşturmaya, istemci yönetiminden, veri kurtarmaya, IT otomasyonundan , yardım masası yönetimine kadar bir çok işi merkezi bir şekilde yapabilme yeteneğine sahip bulunmakta.Peki bu ürünler birbirleri ile nasıl bir iletişim halindeler ve ürünler arasındaki entegrasyon nasıl sağlanıyor bu bilgileri görmek için aşağıdaki haritadan yararlanabilirsiniz. (Sizler için hiç bir masraftan kaçınmadan 🙂 çooook yüksek çözünürlükte bu haritayı sunuyorum 5100 x 3300 (17 megapixels))

 

System Center 2012 Ürünleri Arası Entegrasyon Haritasının detaylarına Internet üzerinden erişmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz

http://zoom.it/lm9Xz

System Center 2012 Ürünleri Entegrasyon Haritasının pdf formatını indirmek isteyenler aşağıdaki linki kullanabilirler

http://www.mustafakara.net.tr/wp-content/uploads/SC2012IntMap.pdf

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir