;?>

Feed Rss

SBS 2008 Update Rollup 2(Güncelleştirme Paketi 2) Yayınlandı (KB960911)

04.29.2009, Makale, Small Business Server, by , .

Merhabalar SBS 2008 ürününe ait yayınlanmış olan hotfixleri sizler için duyurmaya devam ediyorum.Bu sefer çıkan hotfix SBS 2008 Update Rollup 2  size aşağıdaki faydaları sağlıyor ve çıkan sorunları onarmanıza yardımcı oluyor.Bu hotfix indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Windows Small Business Server (SBS) 2008 Update Rollup 2

Sorun 1
Windows Small Business Server 2008 yapılandırıldıktan sonra Windows ınternet Explorer Sık Kullanılanlar ve bağlantılar ayarını varsayılan etki alanı Grup ilkesi ayarlarında el ile olarak değiştirmek için Grup ilkesi yönetim konsolunu kullanın. Ancak, ınternet adresi Yönetimi Sihirbazı’nı çalıştırdığınızda sihirbaz beklenmedik şekilde çıkılıyor.

Sorun 2
Windows Small Business Server 2008 çalıştıran bir sunucudan http://companyweb Web sitesine erişmeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Windows Small Business Server (SBS) 2008 Update Rollup 2

Sorun 3
Ekle yeni bir kullanıcı hesabı Sihirbazı, Soyadı alanını ve ad alanını sırasını tersine çevrilir. Bu sorun aşağıdaki dil sürümlerinden Windows Small Business Server 2008′in oluşur:

§ Çince (Basitleştirilmiş)

§ Çince (Geleneksel)

§ Japonca

§ Kore dili

Sorunu 4
Windows Small Business Server 2008′in Italyanca sürümleri, uzak Web Çalışma Alanı’nda bir bilgisayara bağlan ‘ ı tıklattığınızda, bu geçersiz bir Web sayfasına gidin.

Sorun 5
Windows SBS konsolunda, virüsten koruma programları, yinelenen girdileri istemci WMI veritabanı içinde bildirilen yanıt vermiyor.

Sorunu 6
Windows SBS konsolun “istemci bilgisayarlarda yüklü olan bazı güvenlik duvarı programları için Bilinmeyen” olarak bildirir.

Not Bu güncelleştirme toplamasının Windows Small Business Server 2008′in yayın sürümü için aşağıdaki güncelleştirmeyi içerir:

958715  (http://support.microsoft.com/kb/958715/ ) Windows Small Business Server 2008 Güncelleştirme Toplaması 1′in açıklaması

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir