;?>

Feed Rss

İletişim

sosyal_medya_

 

Merhabalar

Benimle veya site içerisinde yer alan her türlü içerikle ilgili soru ve fikirlerinizi çekinmeden iletişim formundan paylaşabilirsiniz.

Size en kısa sürede geri dönüş yapmaya çalışacağım 🙂

Ka®a

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

Konu

İleti

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


3 Responses to İletişim

 1. 2018-03-14 at 13:13 Murat Özbek

  Merhabalar,

  Bir asistanlık şirketinde çalışmaktayım. Kurumsal firmalarla çalışıyoruz. Kurumsal firmanın talebi üzerine serverimizde bir sftp kurmak istiyoruz. Server dedicate server. windows server 2012 standart kullanıyoruz. Kurumsal firma Serv-U FTP Server programını kullanmakta. Kullandıkları crm sistemine bu programı entegre etmişler. Müşterilerini otomatik olarak belli bir saatte göndermekte. Siz de konuya hakim birisiniz anladığım kadarıyla.
  Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Ya da browser üzerinden de kontrol edebileceğimiz daha ekonomik bir yapı bulabilir miyiz?

  Dönüş yapabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba,

   Çok uzun zaman olduğu ve bir süredir de Serv-U FTP’i kullanmdığımdan şu anki sürüm veya durumu ile ilgili güncel değilim.

   Bu sıralar FileZilla çok popüler client tarafında Chrome eklentisi var, sunucu içinde incelemenizi öneririm.

   İyi çalışmalar…

   Cevapla
 2. 2019-08-27 at 22:14 Serkan Tantanoğlu

  Abi iletişime geçer misin

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir