;?>

Feed Rss

Üçüncü kez MVP Seçildim!

07.01.2013, Duyurular, by , .

Senelerdir 1 Temmuz günü benim için bir yılın kapanışı yeni bir yılın başlangıçı gibidir.Bu ayda iş ve özel hayatımdaki bir çok şeyin durumu netleşir.Bunlardan bir tanesi de ilk olarak 2011 senesinde aldığım Microsoft MVP (Most Valuable Professional) ünvanıdır.Yıl 2013 günlerden yine 1 Temmuz ve yine Microsoft’tan aldığım güzel bir mail.System Center Cloud and Datacenter Management alanında MVP ünvanını Temmuz 2014’e kadar taşıyabileceğim yazıyor.

System Center ürünleri ile uzun yıllardır projeler yapmak ve eğitimler vermek benim için bir ayrı bir keyif.Ürünlerin ilk beta hallerinden son halllerine kadar bir çok aşamasını görmek bunlar hakkındaki bilgileri makale haline getirmek onları sizlerle buluşturmakta benim için yıllardır çok önemli bir uğraş.Bu senede kişisel blogumda bu ürünlere ait bir çok makaleyi,videoyu sizlerle paylaştım.Bir çok seminerde yüz yüze katılımcılara bu ürünler hakkında bilgiler verdim.İnanın her geçen yıl artan iş yoğunluğumda bunları yapabilmek hem çok zor hem de çok özel benim için.

MVP3YIL

Üçüncü kez MVP olarak seçilmek ve 2014 yılında da bu ünvanı taşıyacak olmak benim için büyük bir mutluluk.Yeni görevim olan Müşteri Yönetiminde de umarım sizlere yeni yazılarım ile ulaşabilirim.Artık teknik kısımda çalışmayacağım ama makalelerim ve yaptığım etkinliklerle yine sizlerle olmak istiyorum.Umarım olurum da 🙂 Bu süreçte bana destek olan herkese çok teşekkürler…

Ka®a

 

 

 

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir