;?>

Feed Rss

Global Azure Bootcamp – 2016

04.01.2016, Bulut Bilisim, Duyurular, by , .

İlki 2013 Nisanında yapılmaya başlanan Global Azure Bootcamp bu senede Nisan ayında tüm Dünya’da eş zamanlı olarak yüzlerce lokasyonda yapılacak. Global Azure Bootcamp Türkiye’de İstanbul ve Ankara’da bir tam gün boyunca sektör tecrübesi olan uzmanlarca yapılacak. Azure yeniliklerini ve uygulamalarını Development ve IT Pro seanslarıyla hem yazılımsal hem de altyapısal çözümlerle öğrenme şansı yakalayıp, kendi bilgisayarınızdan aynı örnekleri sizlerde yapabileceksiniz.

Bende, sektörün tecrübeli isimlerinden Emre Aydın ile birlikte bu sene Global Azure Bootcamp Türkiye – Ankara bacağındaki IT Pro oturumlarında sizlerle birlikte olacağım. Ben sizlere Microsoft Operations Management Suite teknolojisini anlatırken bir sonraki oturumda ise Emre Aydın sizlere Microsoft Azure StorSimple anlatacak. Etkinliğin Development oturumlarında ise Gencebay Demir Asp.Net Core 1.0 ile Cloud Base Development, Seçkin Bedük Docker Container ve Microsoft Azure, Anıl Güleroğlu ise Azure Mobile Services ile Mobile Application Development anlatacak.Etkinliklerin kayıt linklerini ve içeriği yazının son bölümüne ekledim.


Toplamda tüm dünya da 177 etkinliğin 129’u onaylanmış 48’i onay bekliyor durumda, Global Azure Bootcamp etkinlik haritasını ve lokasyonları bu linkten görebilirsiniz. Bu senede tüm dünya da on binlerce katılımcının yer alacağı bu etkinliği kaçırmamanızı öneririm.

Sizler de tamamen ücretsiz bu etkinliğe hemen kaydolabilir ve tüm gün boyunca Azure platformundaki en güncel çözümleri sektör uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Ankara etkinliğine dair detaylar ve kayıt için tıklayın

İstanbul etkinliğine dair detaylar ve kayıt için tıklayın

Etkinlikte görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir