;?>

Feed Rss

Dorak Holding Office 365 ve MS Azure Projeleri Başarı Hikayeleri Arasında Yerini Aldı

02.03.2017, Bulut Bilisim, Duyurular, by , .

Geçtiğimiz sene COMPAREX Turkey Profesyonel Hizmetler ekibi olarak birçok müşteri ile buluşma onlara Bulut Çözümlerimizi anlatma şansı yakaladık. Kendi sektörünün öncü firmalarından bir tanesi olan değerli müşterilerimizden Dorak Holding ile çalışma ve proje yapma imkanını yakaladık. Bir projenin başarısı için gerekli olan tüm ortak paydaşları müşterimizle çok iyi şekilde yakalamamız bu projenin Microsoft tarafından başarı hikayesi haline gelmesini sağladı. 

Çok farklı lokasyonlarda birçok kullancısı olan Dorak Holding’in Office 365 ile e-mail yönetimi ve kritik sistemlerinin MS Azure ile Backuplanması projeleri başarı ile gerçekleştirildi. Bu projede bizlerle birlikte çalışan desteğini her zaman hissettiğimiz Baki Çubuk ‘a ayrıca teşekkür ederiz.

Bu denli önemli başarı hikayelerini yakalayan bir ekip olarak COMPAREX Turkey’in danışmanlık ve projelendirme alanındaki tecrübelerini, müşteri memnuniyetine verdiği önemi bir kez daha göstermiş olmuştuk.Microsoft’un yayınlanmış olduğu başarı hikayesinin bir kısmını sizlerle paylaşıyorum. Tüm metine aşağıdaki linkten ve pdf’den erişebilirsiniz.

https://customers.microsoft.com/en-us/story/dorak-turizm-gayrimenkul-hospitality-travel-office365-tr

http://www.mustafakara.net.tr/wp-content/uploads/2017/02/dorak_case_study.pdf

 

“Çözüm, ilk fazda Dorak Holding BT Departmanı tarafından hayata geçirilirken sonraki fazlarda Comparex Türkiye ile beraber çalışılmaya başlandı. Exchange Online ve Skype for Business Online ürünleri kullanılmasıyla aşağıdaki faydalar elde edildi:

* Office 365 üzerinden tek bir panel üzerinden bütün alan adlarının kontrolü
sağlanıyor.
* Kullanıcıların mail takibinin yapılabiliyo ve işten ayrılan bir personelin şirkette
olmasa bile mail iletişimin (Outlook ve Mobil Cihaz üzerinden) kesilebiliyor.
* Hizmette herhangi bir kesinti ve sorun yaşanmıyor. Kesintisiz hizmet kalitesi ile
iş süreklili sağlanarak mail alt yapısında yaşanan bütün sorunlar sonra erdi.
* Bütün yazışmaların mail olarak yapılması ve Office 365 ile yurtiçi ve yurtdışı
ofislerin arasındaki iletişimin kesintisiz bir şekilde çalışması operasyonun da
kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağladı. Bu nedenle operasyon anlamda
herhangi bir kayıp yaşanmamış olması nedeniyle operasyon tarafindaki bütün
işlemlerde yönetim ve kullanıcılar tarafinda memnuniyet arttı.”

Ka®a

 

 

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir