;?>

Feed Rss

Nutanix’i OMS ile İzleme – Genel Önizlemede

02.20.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .

Comtrade Software’in Nutanix Monitoring Çözümü OMS ile entegre oluyor ve genel önizlemede kullanıma sunuluyor.On-premises Nutanix Enterprise Clouds olay analizleri ve günlük analizleri OMS içerisinde yer alabilecek.Nutanix ve OMS entegrasyonu ile gelecek özellikleri incelemeye başlayalım.

Cluster/host/storage/virtual machine (VM) gecikmesi, saniyede giriş / çıkış işlemleri (IOPS) ve kaynak kullanımı gibi tarihi Nutanix performans metriklerini sağlar.

Düşük I/O geçikmeleri sağlamak için (SSD) depolama kaynakları eklenmesi gereken durumların belirlenmesi sağlar.

Birçok VM çalıştıran Nutanix ana makinelerinin anında tanımlanmasını ve çok daha az yüklü olan ana makinelerin belirlenmesini sağlama

Nutanix günlük dosyalarının denetleyici sanal makineleri (CVM’ler) arasında korelasyonunu sağlamak için Nutanix günlüğü, olay koleksiyonu ve analitiği için merkezi bir nokta olarak hareket etme.

Comtrade Yazılımının genel Nutanix OMS Çözümü, beş çözümden (Nutanix Cluster, Nutanix Hardware, Nutanix Storage, Nutanix VMs ve Nutanix Log ve Event Analytics) oluşur.  Her bir çözüm, tek tek Nutanix alanları için izleme ve analiz özellikleri sağlar.Nutanix izleme ve analiz kapsamını tamamlamak için hepsinin kurulması önerilir.

Nutanix Cluster Solution’a ait bir ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.
Diğer çözümlere ait görüntüler için bu linki incelemenizi öneririm.
Bir sonraki OMS makalesinde görüşmek üzere.
Ka®a
Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir