;?>

Feed Rss

Veri Merkezinin Azure’a Genişletilmesi ve Azure IaaS Servisleri – Seminer Kaydı

01.04.2017, Bulut Bilisim, Video, by , .

Veri Merkezinin ’a Genişletilmesi ve IaaS Servisleri – Seminer Kaydı. 8 Ekim 2016 – Kurumsal Müşteriler için Saha Tecrübeleri seminerinde Emre Aydın ile birlikte ve Office 365’e dair saha tecrübelerimizi aktarmıştık.

Bu ikinci seminer kaydında özellikle Azure’un ne olduğunu, ne amaçla kullanıldığını, kendi Datacenter’ınız ile birlikte Azure’un nasıl kullanılabileceği yani Hybrid Datacenter mimarisi, Azure Backup’ın ne olduğu Azure Azure Site Recovery’nin (ASR) ne olduğu, firmaların Azure’u nasıl kullandıkları, Azure’da ilk konfigürasyonun nasıl yapıldığı ve benzer tüm bilgileri aktarmaya çalıştım.Özellikle Azure konusundaki bilgisini arttırmak isteyenlerin bu seminer kaydını mutlaka izlemelerini öneriyoruz. Seminer kaydını indirmek isteyenler Mshowto Vimeo sayfasını kullanabilirler.

Herkese İyi Seyirler…

 

Mustafa Kara – Veri Merkezinin Azure'a Genişletilmesi ve Azure IaaS Servisleri from MSHOWTO on Vimeo.

Ka®a

 

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir