;?>

Feed Rss

System Center 2012 R2 ürün ailesini oluşturan SCCM, SCOM, SCSM, SCDPM, SCVMM, SCAC ve SCORCH’in hangi sunucu sistemlere kurulabileceğini, hangi bileşenin hangi sunucu işletim sisteminde sorunsuz çalıştığını gösteren toplu listeyi bu yazımda bulabilirsiniz.

Yukarıdaki bölümde bahsettiğim System Center 2012 R2 için sunucu işletim sistemi gereksinimlerinin yer aldığı toplu liste aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

System Center 2012 R2 Sunucu Taraflı Bileşen

Windows Server 2008

Windows Server 2008 SP2

Windows Server 2008 R2

Windows Server 2008 R2 SP1

Windows Server® 2012 Standard, Datacenter

Windows Server® 2012 R2 Standard, Datacenter

App Controller Server
DPM Remote Administration console
DPM Server
Operations Manager Management Server      
Operations Manager Data Warehouse      
Operations Manager Gateway Server      
Operations Manager Web Console      
Operations Manager Operational Database      
Operations Manager Reporting Server      
Orchestrator management server    
Orchestrator runbook server    
Orchestrator web service    
Orchestrator Runbook Designer    
Service Manager Management Server      
Service Manager Data Warehouse Management Server      
Service Manager Database or Data Warehouse Database      
Service Manager Self-Service Portal (SharePoint Server and Web Content Server)    
Service Provider Foundation          
Virtual Machine Manager Management Server        
Virtual Machine Manager Virtual Machine Hosts    
Virtual Machine Manager PXE Server      
Virtual Machine Manager Update Server      
Virtual Machine Manager Library      

Not: SCCM 2012 R2 sistem gereksinimlerini gösteren kaynağa bu linkten erişebilirsiniz.

Kaynak:
https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn281935.aspx

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir