;?>

Feed Rss

System Center Windows Azure Management Pack

11.24.2014, Bulut Bilisim, Makale, System Center Operations Manager, by , 812 views.
Okuma Süresi:1 dakika

Artık System Center 2012/2012 R2 Operations Manager sadece on-premise’de yer alan sistemleri izlemek için kullanılmıyor ve Azure ortamında yer alan sistemleri de izlemenize olanak sağlıyor.

Öncelikle Windows Azure ortamınızı izlemek için System Center Management Pack for Windows Azure aşağıdaki linkten indirmeniz gerekmektedir.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=44233&WT.mc_id=rss_alldownloads_all

İndirmiş olduğunuz bu MP aşağıdaki sistemlerde sorunsuz çalışmaktadır,

Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2008 Service Pack 2

Operations Manager 2012 SP1 ve ya üstü bir sürüm

Bu Management Pack Operations Manager 2007 R2 ve ya Operations Manager 2012 RTM sürümlerine Import edilmektedir.

Windows Azure Pack’i OpsMgr 2012/2012 R2 ortamınıza yüklediğinizde aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi detaylı bir arayüzle izlemenin keyfine varacaksınız.


 

Ka®a

 

Mustafa Kara Mustafa Kara (1331 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını, Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite yıllarında Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Bölüm Başkan Yardımcısı, Kıdemli Danışman, Birim Müdür Yardımcısı ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an Comparex Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan Amazon Web Services, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yöneticilik, editörlük ve yazarlık yapmaktadır. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv. -Arel Üniv. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir