;?>

Feed Rss

SCOM 2012’nin Desteklediği Network Aygıtlarının Listesi

12.26.2012, Makale, System Center Operations Manager, by , .

System Center 2012 Operations Manager ile network monitoring çok daha gelişmiş bir şekilde karşımıza geliyor.Daha önceki sürümde de mevcut olan network monitoring’in bu yeni sürümde en çok göze çarpan özellikleri basit konfigürasyonu ve çok başarılı görsel dashboard’ları olduğunu söylemek doğru olacaktır.

SCOM 2012 ile network monitoring konfigürasyonun nasıl yapıldığını daha önce blogumda aşağıdaki linkte yer alan video ile sizlere anlatmıştım.

http://www.mustafakara.net.tr/system-center-operations-manager/system-center-2012-operations-manager-network-monitoring.html

scom 2012 network

SCOM 2012 ile bir çok farklı vendor’ın yönetimini yapabilmek mümkün,aşağıdaki linkten SCOM 2012 ‘nin desteklediği network aygıtlarının listesini bulabilirsiniz.Listeyi inceledeğiniz de en büyük network cihazı üreticilerinin listede yeraldığını ve SCOM 2012’nin network monitoring tarafınında ne kadar güçlü olduğunu görebileceksiniz.Liste ürün beta iken yayınlanmış hali ile duruyor ilerleyen zamanlarda Microsoft’un bu listeyi güncelleyeceğini düşünüyorum.

http://www.mustafakara.net.tr/wp-content/uploads/OperationsManager2012_ExtendedMonitoringForNetworkDevices.xlsx

network-devices-vendors

 

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


One Response to SCOM 2012’nin Desteklediği Network Aygıtlarının Listesi

  1. Pingback: SCOM 2012'ye SP1 Yükleme Bölüm - 1 | Mustafa Kara - System Center Cloud and Datacenter Management MVP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir