;?>

Feed Rss

Geçtiğimiz hafta sonu Microsoft Türkiye Ofisinde yaklaşık 130 kişiye tüm gün boyunca Microsoft’un yeni ürünlerini Mshowto ekibi olarak anlatma imkanı bulduk.Ekip olarak dostluğumuz,sınırlara sığmayan mizah anlayışımız ve kendi alanlarımızdaki teknik bilgilerimiz eğlenceli ve çok farklı bir etkinlik çıkmasına neden oldu..Bütün samimiyetimle şunu söyleyebilirim ki hayatımda en keyif aldığım etkinliklerden birini yaşadım.

Gökhan Şenyüz ve ben etkinliğin 2. ve 3. oturumlarını birleştirerek katılımcılara System Center 2012 ürünlerinin yeniliklerini ve Uçtan uca verimerkezi yönetimini anlattık.Bizden önce ve sonrada konuşmacı olarak katılan tüm dostlarım çok detaylı teknik bilgileri eşsiz sunum yetenekleri ile aktardılar.

Unutamayacağım bu güzel etkinlikten bir kaç kareyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Not: Seminer boyunca beni çok güldüren Ahmet Mutlu,Gökhan Şenyüz,Emre Aydın ve Ahmet Uygur’a çok teşekkürler.Gerçekten cloud barındıracak bir data center arıyorsak Dünya’dan bir yer olmasına dikkat etmeliyiz Smile

IMG_0949

IMG_0950

IMG_0951

mshowto_10_mart%20(13)

mshowto_10_mart%20(14)

mshowto_10_mart%20(16)

mshowto_10_mart%20(22)

mshowto_10_mart%20(50)

mshowto_10_mart%20(55)

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir