;?>

Feed Rss

Microsoft,Office 2010’nun kesin çıkış tarihini duyurdu

03.21.2010, Microsoft - Genel, by , .

Microsoft, Office 2010 için kesin tarihi açıkladı. Office 2007 kullanıcılarına bir de sürpriz var.

Microsoft, yaptığı resmi açıklama ile merakla beklenen yeni ofis programları paketi Office 2010’un RTM sürümünün Nisan ayı içerisinde yayınlanacağını duyurdu. Önümüzdeki ay yayınlanacak Office 2010 RTM’nin yanı sıra, SharePoint 2010, Visio 2010 ve Project 2010’un da RTM sürümleri kullanıcılara sunulacak.

Office 2010’un satışa çıkış tarihi olarak ise 12 Mayıs belirlendi. Fakat bu tarih sadece kurumsal müşterilere özel. Son kullanıcıların kendi Office 2010 kopyalarına kavuşabilmeleri için 15 Haziran’a kadar beklemeleri gerekecek.

Microsoft ayrıca Office 2010 yükseltmesi için özel bir de fırsat duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Office 2007 satın alan veya yeni alınan bir PC ile birlikte Office 2007’ye sahip olan kullanıcılar, yazılımı 5 Mart ile 30 Eylül tarihleri arasında etkinleştirdikleri taktirde Office 2010’a ücretsiz yükseltme imkanına kavuşacaklar.
 

 

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir