;?>

Feed Rss

Web Browser Üzerinden Azure VM’inize Bağlanın

09.06.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .

Azure DevTest Labs artık Azure Bastion ile entegre olarak sanal makinelerinize bir web tarayıcısı üzerinden bağlanmanızı olanak sağlıyor. Azure Bastion, sanal makinelerinize SSL üzerinden doğrudan Azure portalında güvenli ve kesintisiz RDP / SSH bağlantısı sağlar. Laboratuar sahibi olarak, laboratuvar sanal makinelerinizde Azure Bastion yapılandırılmış bir sanal ağda oluşturulmuş olmaları koşuluyla tarayıcı tabanlı erişime sahip olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bu yeni özellik hakkında görüşlerinizi ve fikirlerinizi Azure DevTestLabsfo rum’da gönderebilirsiniz. Sorularınız varsa, cevapları okuyabilir veya MSDN forumumuzda yeni bir soru kaydı oluşturabilirsiniz.

Azure DevTest Labs’daki sanal makinelerine tarayıcı aracılığıyla bağlanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu linki okumanızı öneririm. Ayrıca Lab’taki sanal makinelerinde tarayıcı bağlantısının nasıl etkinleştirileceğini de buradan bakabilirsiniz.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir