;?>

Feed Rss

Azure VMware Solutions Genel Kullanıma Sunuldu

09.26.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .

VMware tabanlı ortamlarınızı hiçbir değişiklik yapmadan Azure‘a getirmek sunulan hizmetin Azure VMware Solutions‘ı olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Bu yeni Azure hizmetleri kategorisi, VMware tabanlı iş yüklerinize özel , bare metal ve tek kiracılı Azure altyapısına dağıtmanıza olanak tanıyor. Ölçeklendirilmiş yerel VMware ortamlarını çalıştırmak için gereken yönetim sistemlerini, ağ hizmetlerini, işletim platformunu ve arka uç altyapısını Azure güveni ve kalitesi ile sağlanmaktadır. Özetle Azure VMware Solutions, Microsoft tarafından sağlanır ve VMware Cloud onaylıdır. Azure hizmetleriyle uygulamalarınızı modernleştirirken mevcut ortamınızı zaten bildiğiniz aynı VMware araçlarıyla yönetebilirsiniz.

CloudSimple‘ın Azure VMware Solutions hizmeti şu anda genel kullanımda ve bu yeni Azure hizmeti kategorisinin bir parçası olarak ilk üründür. CloudSimple‘ın Azure VMware Solutions, ABD Doğu ve ABD Batı Azure bölgelerinde kullanılabilir. Yakın gelecekte Batı Avrupa bölgesinden başlayarak diğer Azure bölgelerinde de hizmet vermeyi planlıyoruz.

Önümüzdeki yıllarda birçok Vmware altyapısının Azure platformunda çalışıyor olması ve bu tarzdaki büyük üreticilerin birlikteliği bizlere çok daha fazla çözümün sunulacağını gösteriyor.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir