;?>

Feed Rss

Azure VMware Solutions Genel Kullanıma Sunuldu

09.26.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .

VMware tabanlı ortamlarınızı hiçbir değişiklik yapmadan Azure‘a getirmek sunulan hizmetin Azure VMware Solutions‘ı olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Bu yeni Azure hizmetleri kategorisi, VMware tabanlı iş yüklerinize özel , bare metal ve tek kiracılı Azure altyapısına dağıtmanıza olanak tanıyor. Ölçeklendirilmiş yerel VMware ortamlarını çalıştırmak için gereken yönetim sistemlerini, ağ hizmetlerini, işletim platformunu ve arka uç altyapısını Azure güveni ve kalitesi ile sağlanmaktadır. Özetle Azure VMware Solutions, Microsoft tarafından sağlanır ve VMware Cloud onaylıdır. Azure hizmetleriyle uygulamalarınızı modernleştirirken mevcut ortamınızı zaten bildiğiniz aynı VMware araçlarıyla yönetebilirsiniz.

CloudSimple‘ın Azure VMware Solutions hizmeti şu anda genel kullanımda ve bu yeni Azure hizmeti kategorisinin bir parçası olarak ilk üründür. CloudSimple‘ın Azure VMware Solutions, ABD Doğu ve ABD Batı Azure bölgelerinde kullanılabilir. Yakın gelecekte Batı Avrupa bölgesinden başlayarak diğer Azure bölgelerinde de hizmet vermeyi planlıyoruz.

Önümüzdeki yıllarda birçok Vmware altyapısının Azure platformunda çalışıyor olması ve bu tarzdaki büyük üreticilerin birlikteliği bizlere çok daha fazla çözümün sunulacağını gösteriyor.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir