;?>

Feed Rss

Azure Lighthouse Nedir?

07.18.2019, Bulut Bilisim, Makale, by , .

Bugün sizlere sadece iki gün önce duyurulmuş yep yeni bir Azure hizmeti olan Azure Lighthouse‘dan bahsedeceğim.. Belirttiğim gibi çok ama çok yeni bir servis detaylı bilgiler geldikçe sizlere daha fazla içerik üretmeye çalışacağım. İlk olarak Azure Lighthouse nedir? Sorusuna yanıt bulalım, sonrasında ne gibi çözümler sunacağına bakarız.

Azure platformunda kapsamlı bir şekilde oluşturulmuş Azure Lighthouse yetenekleri, daha fazla görünürlük ve kontrole sahip müşteri sitelerinin tenant yönetimini mümkün kılarak iş ortaklarının daha fazla müşteriye, daha büyük iş yüklerine ve kritik görevlerin çoğuna hassas bir şekilde hizmet vermesini sağlar. Azure Lighthouse, yönetilen hizmet işlemlerini kolaylaştırmaya ve yönetim IP’sini korumaya yardımcı olmak için Azure hizmetleri ve lisanslama modellerinde tutarlı bir şekilde çalışır.

Özetle Azure Lighthouse, Microsoft İş ortaklarının müşterileri için yönetilen hizmetleri karlı ve verimli bir şekilde oluşturmasına ve sunmasına yardımco olur ve iş ortakları müşterilere farklılaştırılmış hizmetler sunmaya daha fazla odaklanabilir.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir