;?>

Feed Rss

Engelsiz Hackathon’da Moderatörlük Yapmanın Mutluluğunu Yaşadım

12.03.2019, Genel, by , .

Engelsiz Hackathon” ile engellilerin hayatını kolaylaştıracak teknolojik projelerin geliştirileceği etkinlik, 30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde Facebook İstasyon’da gerçekleştirildi. Bende ortaokul ve lise öğrencilerinin birbirinden harika proje geliştirmeye çalıştığı bu hackathon’da moderatörlük yapma şansı yakaladım. 3 farklı yaş grubunun fikirlerini dinlerken, engelsiz bir hayat için teknolojiye nasıl yön vermek istediklerini duydukça geleceğin yazılım mühendisleri, mobil uygulama geliştiricileri, elektronik mühendisleri ve çok daha fazlası güzel kalpli yetişkinlerine moderatörlük yapmak benim için tarifsiz bir mutluluktu.

 

 

Engelsiz Hackathon’da engelleri aşacak çözümler bulmak ve bunları hayata geçirmek için ilk adımlarını atan pırıl pırıl beyinlerin, kendi projelerini geliştirebildiklerini görmek, diğer katılımcılarla kurdukları iletişim ve birbirlerine vermiş oldukları destek biz yetişkinlerin kurumsal hayatta unuttuğumuz bir ders niteliğindeydi. Bende onları dinleyip takıldıkları yerde teknoloji desteği verdim.

Benim için unutulmayacak bir gün oldu 🙂 ve bugün anısına birkaç resmi paylaşarak ölümsüz hale getirmek istiyorum.

 

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir