;?>

Feed Rss

MVP Global Summit 2019 Notlarım

03.26.2019, Duyurular, by , .

Sizlerle geçtiğimiz hafta tamamlanan MVP Zirvesinin anlatabileceklerim kısmını bu yazıda toparlamak istedim. Anlatabileceklerim diyorum çünkü her sene olduğu gibi bu sene de zirve de anlatılanlar NDA (Bkz NDA) altında olduğu için bu kelimeyi kullandım. Öncelikle bu yılda etkinlik Seattle’da gerçekleşti ve ağırlıklı olarakta Bellevue ve Redmond lokasyonlarında oturumlar tamamlandı. Ben Azure MVP’si olduğum için bu sene ilgilendiğim ve öğrenmek istediğim tüm Azure oturumlarına katılmaya özen gösterdim, birazdan oturumlar hakkında daha fazla bilgi vereceğim. 

Zirve Pazar günü başlıyor ve genelde bugün kayıt olma ve birkaç soft skill oturumla tamamlanıyor, asıl hepimizi heyecanlandıran gün Pazartesi gününe denk geliyor ve ben en çok Microsoft Kampüse gidip her ülkeden gelen binlerce MVP ile orada olmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. Oturumlar sabahtan başlayıp akşam saatlerine kadar devam ediyor ve önceden uzmanlık alanımıza göre katılacağımız oturumları seçiyoruz. Azure, Dynamics, Office 365, On-Premise v.d uzmanlıklara göre bu oturumlar belirleniyor. Ben her sene oturumlarımı seçer hard copy çıktısını alırım bu sene de aynısın yaptım ama gelen bir mailde belirtilen mobile app’ide indirdim ve gayet memnun kaldım,oturumlar ve diğer konularda işimi çok kolaylaştırdı.

İlk gün Azure oturumlarının hepsine MSHOWTO MVP’leri arkadaşlarımla katıldık ( İlk toplu resimde Barış Kanlıca yok çünkü o diğer bir Building’deydi 🙂 ) ve hepimizi heyecanlandıran isim ile kapanacak son oturumu bekledik. O isim Microsoft’un Cloud ve Enterprise gruptan sorumlu GMY’si Scott Guthrie idi ve yine kırmızı t-shirt’i ile 🙂 sahnede çok farklı ama inanılmaz eğlenceli,bilgilendirici bir oturum gerçekleştirdi.

Salı gününün tamamını yine Azure oturumlarında geçirdim, Azure oturumlarında Baki Onur Okutucu ve Fırat Yaşar’da vardı. İkinci günün en son oturumu yine çok büyük bir ismin sunumu ile tamamlandı o kişide Microsoft Azure CTO’su Mark Russinovich‘di. Sonrasında güzel bir happy hour ile günü tamamlamış olduk.

Çarşamba gününe erken başladık, çünkü sabahın erken saatleri katılmak istediğim güzel oturumlar vardı onlara katıldım ve akşama kadar bilgi yüklemesine devam ettik 🙂  akşam gerçekleşen Attendee Celebration parti ile bugünü de sonlandırdık.

Daha başka neler yaptım derseniz diğer Linkedin’den tanıdığım ama yüz yüze görüşme şansı yakalayamadığım MVP arkadaşlarımız Mustafa Toraman, Kevin Greene, Eric Berg isimlerle sohbet etme şansı yakaladım. Aralarda Microsoft Store, Visitor Center gezileri yaptım.

Aslına bakarsanız yazacak o kadar çok şey var ki NDA’den dolayı teknik ayrıntılara giremiyorum.

Umarım seneye yine sizlere deneyimlerimi anlatma şansı yakalarım.

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir