;?>

Feed Rss

Bir Kez Daha MVP Secildim!

07.01.2012, Duyurular, by , .

IMG_0974Geçen sene 1 Temmuz günü Microsoft’tan beni çok mutlu eden bir mail gelmişti ve SBS alanında MVP seçilmiştim.Bu sene yine 1 Temmuz ve güzel bir mail daha geldi.Bu seferde System Center Cloud and Datacenter Management alanından MVP ünvanına layık görüldüm.MVP (Microsoft Most Valuable Professional) ünvanını Birim Müdür Yardımcısı olarak sorumlu olduğum ürün ailesinden almak beni ayrıca sevindirdi.

System Center 2012 ürünleri ve bu ürünlerle ilgili yapmış olduğum projeler,danışmanlıklar beni çok yordu ancak güzel bir bilgi birikimide getirdi.Bu sebepten bu sene almış olduğum MVP’lik ödülü benim için çok daha özel oldu.

IMG_0977

System Center Cloud and Datacenter Management alanından MVP olarak sizlere çok daha geniş bir ürün yelpazesinde makaleler yazma,videolar çekme ve webcastler yapma imkanım olacak.Kısacası Service Manager,Orchestrator,Operations Manager,Virtual Machine Manager,Data Protection Manager gibi ürünlere ait en güncel bilgilerini en kısa zamanda blogumda görebileceksiniz.

Her yıl artan iş yoğunluğuma rağmen güncel bilgileri sizlerle paylaşmak için daha da sabırsız oluyor ve bloguma girmek için zaman kaybetmek istemiyorum.Bu yaptığım çalışmaların takdir görmesi,yazdıklarımın okunması beni çok mutlu ediyor.Umarm uzun yıllar bu bilgi paylaşımı devam eder.2012 yılında da MVP olmam için destek olan herkese çok tesekkürler.

Ka®a

 

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


3 Responses to Bir Kez Daha MVP Secildim!

 1. Tebrikler abi.

  Cevapla
 2. Harika olmus kardesim. Yeni alanin, onem kazanan ve gelisen teknolojilere bakacak olursan daha da bir deger kazaniyor. Basarilarin devamini dilerim

  Cevapla
 3. 2012-07-07 at 16:20 Recep YUKSEL

  Mustafa hocam tebrik ederim, gerçekten hakediyorsunuz.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir