;?>

Feed Rss

Microsoft Cloud Society Programı ile Bulut Uzmanı Olun

10.04.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .

Herhalde artık geleneksel IT yönetiminin kısa bir zaman içerisinde büyük bir değişime uğradığını hepimiz görüyoruz. Bu değişim ile birlikte yetkin, yetişmiş IT çalışanı bulmanında artık çok daha zor olduğunu sizlerde firmalarınızda birebir yaşıyorsunuz. Belki de 5 sene önce olmayan teknolojiler artık firmaların temel araçları arasına giriyor, işte bu noktada değişime ayak uydurmak ve yeni teknolojileri öğrenip kendine yatırım yapmak çok ama çok önemli bir hal aldı. Geçtiğimiz günlerde Microsoft Türkiye ofisinde katıldığım bir etkinlikte bizlere bahsedilen, tamamen ücretsiz bir eğitim portalını sizlere anlatmak istiyorum. Kendisini Microsoft Azure teknolojilerinde geliştirmek isteyenler bütün eğitimleri tamamlayıp, sertifikasyon sınavına geçerek Azure uzmanları olabilirler. İsterseniz sizler için biraz daha detaylandırayım.

Cloud Society üzerinden Azure eğitimleri almak için yapmanız gereken ilk şey bu linkten https://cloudsociety.microsoft.com siteye erişmek ve birkaç saniyenizi alacak kayıt işlemini tamamlamak. İşte hepsi bu kadar basit 🙂 İsterseniz bu programın hakkında daha fazla bilgiye erişelim, Nedir Cloud Society Programı?

Microsoft, sektördeki bulut bilişime odaklanmış etkili uzmanları belirlemek ve onlarla bağlantı kurmak amacıyla Cloud Society Programı’nı başlattı.

Microsoft Cloud Society, bulut bilişim alanında dünya çapında bir uzman olmanız konusunda sizi desteklemek üzere tasarlanmış bir programdır. Microsoft Azure bilginizi artırır ve Buluttaki yeni nesil sistemleri ve çözümleri oluşturmak üzerine çalışır.

Microsoft Cloud Society “en son” teknoloji bilgisine sahip ve geleceği yönlendirecek teknolojiler üzerinde çalışmak için güçlü bir istek duyan uzmanlar için tasarlandı.

Microsoft Cloud Society, bir Microsoft Bulut Uzmanı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz tek platformdur: Ücretsiz çevrimiçi eğitimler, sertifika edinebileceğiniz eğitim kategorileri, kaynaklar, etkinlikler, tanıtım turları ve daha fazlası.

Bu Programın avantajları nelerdir?

ÜCRETSİZDİR
Ücretsiz çevrimiçi Azure Kurslarının tam kataloğuna erişim kazanın

Sertifika Alın
Ücretsiz çevrimiçi Microsoft Azure kurslarını tamamladıktan sonra dijital sertifikanızı alın

Uzman Olun
Kariyerinizi Microsoft Professional Sertifikası ile yükseltin, birinci sınıf bir Bulut Uzmanı olun

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere kayıt işlemini tamamlayıp oturum açtıktan sonra hemen öğrenmeye başla bölününe gelirseniz size nasıl, hangi adımlarla bir uzman olabileceğinizi gösteriyorlar. Gerçekten de uzun yıllar teknik eğitmenlik yapmış biri olarak birçok öğrencime eğitimin önemini ve onlara kazandıracaklarını, öğrenmeyi öğrenmeleri gerektiğini sürekli anlatmaya çalıştım. Cloud Society Programı profesyonelce hazırlanmış içerikler ve user friendly arayüzü ile sizlere bu konuda eşsiz bir eğitim ortamı sağlıyor.

 

Kendinizi hangi Azure alanında ilerletmek istediğinizi belirlemenize kolaylık sağlayacak aşağıdaki bölümler içerisine girerek şu an için sunulan tüm eğitimleri alabiliyorsunuz.

 

Beni tanıyan birçok dostum, öğrencim ve arkadaşım bilir ki çok büyük ve derin sözleri blogumda yazmamaya çalışırım ama bu sefer kısacık birşeyler yazacağım sizler kendinizi düşünmez ve geliştirmezseniz kimse sizin için bunları yapmaz ve sizleri alıp bir yere öylece getirmez. Eminim bir çoğunuz için youtube’da Enis Batur videosu izlemek daha eğlenceli olacaktır, eminim bu kadar yararlı bir portala giren ve eğitimi tamamlayanların sayısı çok fazla olmayacaktır. Ama inanın onlar bir yere gelip başarılı işler çıkaracaktır.

Bir sonraki Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir