;?>

Feed Rss

Microsoft Azure StorSimple Virtual Array Nedir?

08.01.2016, Bulut Bilisim, by , .
StorSimple Virtual Array, varolan hypervisor’lar üzerine yüklenmiş bir sanal makine formunda bulunan bir çözüm olarak karşımıza gelmekte. Virtual Array, bulut ve bulut tabanlı veri koruması ve felaket kurtarma alanında isteğe bağlı kapasite ölçekleme için bir hibrid bulut depolama yaklaşımı kullanan önceki StorSimple teknolojisinin başarısı üzerine inşa edilmiştir. Amazon Web Services’te buna benzer hizmetin adı ise AWS Storage Gateway, en temel benzerlikleri her iki hizmetinde hypervisor üzerine inşa edilmesi.
Virtual Array, Hyper-V veya VMware ESXi hypervisors’larında sanal bir makine olarak çalıştırılabilir ve Dosya Sunucusu (NAS) veya bir iSCSI sunucusu (SAN) olarak yapılandırılabilir. Hibrid yaklaşım ile Virtual Array en çok kullanılan verileri yerel ağa depolar ve isteğe bağlı olarakta eski verileri Azure storage’larda depolanmasına olanak kılar.
Virtual Array, verileri Azure’a yedekleme olanağı sağlar ve hızlı bir felaket kurtarma (DR) yeteneği sağlar.Her bir Virtual Array, bulutta en fazla 64 TB veriyi yönetebilir. Coğrafyalar arasındaki farklı şubelerde ve uzak ofislerdeki Virtul Array’ler, merkezi olarak Azure’daki StorSimple yönetim portalından yönetilebilir.
Daha fazla bilgi için orjinal linki inceleyebilir veya Channel 9’daki ilgili videoları izleyebilirsiniz.

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir