;?>

Feed Rss

Azure Security ve Operations Management Çözümlerine Genel Bakış

12.20.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .

Azure Program yöneticileri Azure Security ve Operations Management çözümlerine gerçekten çok fazla efor harcayarak her geçen gün bu iki önemli çözümü biraz daha yukarılara çıkarıyorlar. Bende Azure portal’da bu çözümlerin buyük bir bölümünü kullanıyorum ve gerçekten de çok memnnunum. İsterseniz Azure Security ve Operations Management çözümlerini incelemeye başlayalım.

Azure Security ve Operations Management çözümleri ile hem Azure ve hem de kurum içi kaynaklarınızı verimli bir şekilde yönetip ve koruyabilirsiniz, güvenlik ve yönetim çözümlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Azure Security Center
 • Backup
 • Site Recovery
 • Application Monitoring
 • Log Analytics
 • Core Monitoring
 • Azure Resource Manager
 • Configuration
 • Cloud Shell
 • Update Management for Azure VM
 • Azure Automation
 • Cost Management
 • Azure Policy

Ayrıca sizlerin bu çözümleri unutmaması ve ne gibi hizmetler sağladığını hatırlamanız için yakın bir zamanda Microsoft tarafından paylaşılan Azure Security + Operations Management posterinin linkini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Görsel dokümanlar birşeyi öğrenmede ve hatırlamada büyük faydalar sağlıyor, umarım bu posterde sizler için bu denli faydalı olur.

Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1288 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını, Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite yıllarında Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Bölüm Başkan Yardımcısı, Kıdemli Danışman, Birim Müdür Yardımcısı ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an Comparex Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan Amazon Web Services, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yöneticilik, editörlük ve yazarlık yapmaktadır. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv. -Arel Üniv. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Benzer Yazılar:

SQL Server 2000 Üzerindeki Aktiviteleri İzleme
Windows Small Business Server 2008 Üzerinde Remote Web Workplace (RWW) Webcasti Değerlendir...
Windows Small Business Server 2008 Office Live Small Business (Genel Ayarlar)
Azure IaaS Tanıtım Sunumu - Kısa Anlatım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir