;?>

Feed Rss

Azure Monitor’teki Metricler (önizleme) Olarak Yayında

10.23.2017, Bulut Bilisim, Makale, by , .

Azure Monitor’teki Metricler (önizleme) Olarak YayındaAzure Service Bus için ilk metrik seti yayınlandı. Bundan böyle, alan adının nasıl performans gösterdiğini anlamak için portala gidebilir ve alan adındaki metrikler bölümünden faydalanabilinir. Aynı zamanda bulunduğunuz alana özgü metrikleri görebilirsiniz, ancak aynı zamanda tek bir kaynağa özgü veya Azure-Portal’daki sol bölmede erişilebilen “Monitör” özelliğini kullanarak metrikleri de görebilirsiniz. Metriklere erişmek için “Metrikler (önizleme)” seçeneğini kullanmanız gerekmektedir.

Monitördeki metriklere her geçen gün yeni özelliklerin geleceği de ilgili blog yazısında belirtiliyor.

Peki Sırada ne var:
• Varlıktaki aktif mesajları saymak için metrikler eklenecek.
• Varlığın boyutunu anlamak için metrikler eklenecek.
• Service Bus alan adından erişebileceğiniz kuruluşa özgü metrikler, yukarıda görebileceğiniz metrik önizleme gibi davranır ve seçtiğiniz kaynağa özgü metrikleri seçmenize izin verir.

Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Şu an COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir